Saturday, November 22, 2014

Safeway Coupon Deals: 11/23–11/27






In-Ad Coupons

Starbucks Coffee K-Cups, 10 ct $4.99
With In-Ad Coupon, Limit 1
Use $1.50/1 – Starbucks K-Cup Pack, 10 ct or larger from SS 11/23
Final Price: $3.49
Best Foods Mayonnaise, 22-30 oz $2.99
With In-Ad Coupon, Limit 3
Buy 1, Receive $0.75 with Ibotta
Use $0.50/1 – Best Foods Product, 16.5 oz or larger from RP 11/16
Pay $2.49, Submit for $0.75 Ibotta Credit
Final Price: $1.74
Lindsay Ripe Pitted Olives, 5.5-6 oz $1.29
With In-Ad Coupon, Limit 4
Buy 1, Receive $0.25 with Ibotta
Pay $1.58, Submit for $0.25 Ibotta Credit
Final Price: $0.67 each, when you buy 2
Clorox Bleach, 55-96 oz $1.99
With In-Ad Coupon, Limit 2
Or $1.00/2 – Clorox Liquid Bleach Products from SS 9/28
Final Price: $1.37 each, when you buy 2
Snuggle Liquid Fabric Softener, 32-50 oz $2.99
Snuggle Fabric Softener Sheets, 70-80 ct $2.99
Snuggle Scent Booster, 20 ct $2.99
With In-Ad Coupon, Limit 2
Or $0.50/1 – Snuggle Product from RP 11/2
Final Price: $2.49
Axe Deodorant, 2.6-3 oz $3.49
Dove Deodorant, 2.6-3 oz $3.49
With In-Ad Coupon, Limit 4
Use $1.00/1 – Axe Daily Fragrance or Deodorant Stick from RP 11/16
Or $1.00/1 – Dove Men Care Antiperspirant, 2.7 oz, Deodorant, 3 oz or Clinical Protection Antiperspirant, 1.7 oz from RP 11/16
Final Price: $2.49
Angel Soft Double Roll Bath Tissue, 18 ct $7.99
With In-Ad Coupon, Limit 2
Or $0.45/1 – Angel Soft Bathroom Tissue Package from RP 11/2
Final Price: $7.44
Huggies Jumbo Pack Diapers, 11-44 ct $8.49
Huggies Pull-Ups Jumbo Pack, 11-44 ct $8.49
Pampers Jumbo Pack Diapers, 11-44 ct $8.49
Or $2.00/2 – Pampers Diapers or Pants AND (1) Pampers Wipes, 56 ct or higher from PG 10/26
Huggies Pull-Ups Jumbo Pack, 11-44 ct $8.49
With In-Ad Coupon, Limit 4
Final Price: $5.49

Other Deals

Nestle Toll House Baking Morsels, 10-12 oz $2.00
Use $1.00/1 – Nestle Toll House Morsels Packages, 9-12 oz from SS 9/28
Final Price: $1.00
7-Up, 12 oz 12 ct $5.99
Buy Two Get Three Free
Final Price: $2.40 each, when you buy 5
C&H Sugar, 5 lb $1.99
Use $0.40/1 – C&H Granulated Sugar, 4 or 5 lb from RP 9/7
Or $0.40/1 - C&H Sugar Product, 2 lbs or larger from RP 9/7
Or $0.40/1 - C&H Sugar Product, 2 lb or larger from RP 11/2
Final Price: $1.59
Pillsbury Grands! Biscuits, 12-16.3 oz $1.25
Or $0.30/2 – Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits from SS 10/19
Or $0.30/2 – Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits from SS 10/12
Or $0.30/2 – Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits from SS 11/23
Or $0.30/2 – Pillsbury Refrigerated Grands Biscuits from SS 11/16
Or $0.40/3 - Pillsbury Refrigerated Grands or Grands Jr Biscuits from SS 10/19
Final Price: $0.85
Campbell's Cream of Chicken Soup, 10.5-10.75 oz $1.00
Campbell's Cream of Mushroom Soup, 10.5-10.75 oz $1.00
Or $0.40/4 – Campbell’s Condensed Soups from SS 11/9
Or $0.40/4 – Campbell’s Condensed Chicken Noodle, Tomato or Cream of Mushroom Soups from SS 10/12
Final Price: $0.80 each, when you buy 5
Swanson Broth Cans, 14.5 oz $1.00
Use $1.00/5 – Swanson Broth Cans from SS 11/9
Final Price: $0.80 each, when you buy 5
Progresso Light Soup, 18.5-19 oz $1.50
Progresso Heart Healthy Soup, 18.5-19 oz $1.50
Or $0.50/2 – Progresso Products from SS 11/2
Or $0.50/2 – Progresso Products from SS 10/19
Final Price: $1.25 each, when you buy 4
Quaker Oats Oatmeal, 42 oz $3.00
Final Price: $1.50
General Mills Chex Cereal, 12-14 oz $2.50
Or $1.00/3 – General Mills Big G Cereals from SS 11/16
Or $1.00/3 – General Mills Big G Cereals from SS 10/26
Final Price: $1.50

Glade Jar Candles, 3.8 oz $2.99
Buy 2, Receive $1.25 with Ibotta
Or $0.55/1 – Glade Jar Candle or Wax Melt Refill from SS 11/2
Or $1.00/2 – Glade Winter Collection Products from SS 11/2
Pay $3.98, Submit for $1.25 Ibotta Credit
Final Price: $1.37 each, when you buy 2

Lipton Recipe Secrets, 1.4-2.2 oz $1.67
Use $0.60/2 – Lipton Recipe Secrets Products from RP 11/16
Final Price: $1.37 each, when you buy 2
Carnation Evaporated Milk, 12 oz $1.67
Or $0.55/2 – Carnation Evaporated Milk Cans, 12 oz or larger from SS 11/2
Or $0.50/2 – Libby’s 100% Pure Pumpkin Can AND (1) Carnation Evaporated Milk Can, 12 oz or larger from RP 9/14
Final Price: $1.40 each, when you buy 2
Libby's Canned Pumpkin, 15 oz $1.99
Use $0.75/2 – Libby’s Pumpkin Cans, 15 oz or larger from SS 11/2
Or $0.50/2 – Libby’s 100% Pure Pumpkin Can AND (1) Carnation Evaporated Milk Can, 12 oz or larger from RP 9/14
Final Price: $1.62 each, when you buy 2
Swanson Broth, 32 oz $3.29
Buy One Get One Free
Or $1.00/3 - Swanson Broth or Stock, 26 oz or larger from SS 11/9
Or $0.60/2 – Swanson Broths, Stocks or Cream Starters, 26 oz or larger from SS 10/5
Or $0.40/2 – Swanson Broths, Stocks or Cream Starters, 26 oz or larger from SS 10/5
Final Price: $1.40 each, when you buy 4
C&H Powdered Sugar, 2 lb $1.99
C&H Brown Sugar, 2 lb $1.99
Use $0.40/1 – C&H Sugar Product, 2 lbs or larger from RP 9/7
Or $0.40/1 - C&H Sugar Product, 2 lb or larger from RP 11/2
Final Price: $1.59
Keebler Pie Crust, 4-6 oz $2.00
Or $0.50/2 – Keebler Ready Crust Pie Crusts from RP 11/16
Final Price: $1.75 each, when you buy 2
Welch's Sparkling Grape Juice, 25.4 oz $2.50
Final Price: $2.00 each, when you buy 2
King's Hawaiian Rolls, 12 oz $2.50
Or $1.00/2 – King’s Hawaiian Dinner Rolls, 12 pk OR (1) Dinner Rolls, 24 pk from RP 11/16
Final Price: $2.00 each, when you buy 2
Kellogg's Froot Loops Cereal, 12.2 oz $2.50
Or $1.00/3 – Kellogg’s Cereals, 8.7 oz or larger from RP 10/26
Final Price: $2.17 each, when you buy 3
Kellogg's Rice Krispies Cereal, 12 oz $2.50
Or $1.00/2 – Kellogg’s Rice Krispies, Rice Krispies Gluten Free and/or Cocoa Krispies, 9 oz or larger from RP 11/23
Or $1.00/3 – Kellogg’s Cereals, 8.7 oz or larger from RP 10/26
Final Price: $2.00 each, when you buy 2
Karo Syrup, 16 oz $2.99
Use $0.50/1 – Karo Syrup Product from RP 11/9
Final Price: $2.49
Vlasic Farmer's Garden Pickles, 16-26 oz $5.09
Buy One Get One Free
Final Price: $2.30 each, when you buy 2
Ghirardelli Holiday Chocolate, 7.06-8.95 oz $4.99
Final Price: $3.99
Crest Sensi Toothpaste, 3.5-4.1 oz $4.99
Or $1.00/1 – Crest Toothpaste, 3 oz or larger or Liquid Gel from PG 10/26
Or $0.50/1 – Crest Toothpaste, 3 oz or larger OR Liquid Gel from RP 11/23
Final Price: $3.74
Lindt Truffles, 4.9-5.1 oz $3.50
Final Price: $2.50
Always Pads, 24-36 ct $5.49
Use $0.50/1 – Always Pad or Feminine Wipes Product from PG 10/26
Final Price: $4.99
Always Pantiliners, 60-120 ct $5.49
Use $0.50/1 – Always Pantiliners, 30 ct or higher from PG 10/26
Final Price: $4.99
Edward's Pie, 23.5-46 oz $5.99
Or $1.00/1 – Edwards Pie, 22.4 oz or larger from SS 11/16
Or $1.00/1 – Edwards Pie, 22.4 oz or larger OR Mrs. Smith’s Pie, 27 oz or larger from SS 11/16
Or $0.75/1 – Edwards Pie, 22.4 oz or larger OR Mrs. Smith’s Pie, 27 oz or larger from SS 11/16
Final Price: $4.99
Marie Callender's Pie, 23.5-46 oz $5.99
Or $0.75/1 – Marie Callender’s Dessert Pie, 26 oz or larger from SS 11/9
Final Price: $4.99
Planters Deluxe Nuts, 8.5 oz $5.49
Use $1.00/2 – Planters Nuts or Peanut Butter, 6 oz or larger from SS 11/16
Final Price: $4.99 each, when you buy 2
Schick Hydro Razors, 3 ct $9.99
Or $2.00/1 – Schick Hydro Disposable from SS 11/23
Final Price: $5.99
Purina Beggin' Strips Dog Treats, 25 oz $9.99
Final Price: $8.99
Nexium 24HR, 42 ct $24.99
Use $5.00/1 – Nexium 24HR Product, 28 or 42 ct from RP 11/16
Or $1.00/1 – Nexium 24HR Product from RP 11/16
Or $1.00/1 – Nexium 24HR Product from RP 9/7
Or $1.00/1 – Nexium 24HR Product from RP 11/2
Or $1.00/1 – Nexium 24HR Product from RP 10/5
Final Price: $19.99